Hakkımızda

Copyright © 2007-2008, Erol-Body.Com Fitness Center
Vücut Geliştirme Sporunun Yararları ? * Kaslari mükemmel derecede çalistirir, kuvvetlendirir, gelistirir ve estetik kazandirir * Her yasta, her yerde, her zaman yapilabildiginden çalisma olanaklari fazla olup, kendi kendine çalisilabilinir * Hareketsizligi önler * Kas yogunlugunu artirarak metabolik hizi yükselttiginden vücut yaglarinin daha fazla yakilmasina yardimci olur * Kan dolasimini düzenleyerek damarlar ve kalbin daha saglikli çalismasini saglar * Gögüs kafesinin genislemesine yardimci olarak daha iyi bir görünüm ve daha saglikli solunum kapasitesi kazandirir * Kondisyon çalismalarinin en önemli bölümünü olusturur ve bütün spor branslarina temel nitelikler kazandirir * Vücut hakimiyeti, denge ve konsantrasyonu artirir * Kötü aliskanliklardan korur veya birakilmasini saglar * Gelisme çaginda boy uzamasina, ileri yaslarda ise çesitli hastaliklarin önlenmesine yardimci olur * Durus bozukluklarini giderme veya herhangi bir kaza sonrasi rehabilitasyon çalismalarina yardımcı olur


Ana Sayfa     |     Hakkımızda     |     Merkezimiz     |     Fotoğraflar     |     Saatler     |     Sağlık     |     İletişim
•Bayanlara özel günler
•Tecrübeli ve profesyonel eğitmenler
•Kişiye özel programlarla vücut geliştirme
•Kilo alma ve kilo verme
•Bölgesel Zayıflama
Yılların birikimi ve profesyonelliği ile kişiye özel programlarla en uygun sürede vücut geliştirme, form tutma, kilo verme ve kilo alma

A) Çalışma Konuları

a) Vücut geliştirme (solaryum), kondisyon, aerobik, fitness, body fitness, bilek güreşi, yoga vb.  yaparak kasları çalıştırmak, kilo aldırma, kilo verdirme (aletli ve saunalı), kireçleri giderme, kas ağrıları,kemik rahatsızlıkları,aletli jimnastik, vitamin, mineral, su, protein, amino asit takviyeleri alıp spor esnasında ve sonrasında kullandırılır, spor ile beraber beslenme bilgileri verme ve uygulama, çocukları geliştirici jimnastik yüzme, koşu, vücut yağ ölçümü, vücut kas-kemik ölçümü, ideal kiloya düşebilme bilgilerini uygulamalı olarak gösterir ve yaptırır.

b) Vatandaşların ve okul dışı gençlerin fizik, moral, güç gibi yeteneklerini sağlayan beden eğitimi, psikolojik eğitimini sevk ve idare eder. Gençlerin boş zamanlarını kötü alışkanlıklardan (alkol, sigara, esrar, eroin, kumar, vs.) korunması için gerekli tedbirleri almak.

c) ATATÜRK’ ün dediği gibi “Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Distrüpünü yaymak.

B) Çalışma Biçimleri

a) Vücut üzerindeki değişiklikleri gözlemler (görsel ameliyat sonrası, kaza sonucu, felçliler, bel fıtığı, boyun fıtığı tedavi egzersizleri vs.) meydana gelen bozuklukları ve güç kaybını imkanları dahilinde çalıştırır giderir.

b) Yürüme zorluğu çeken çocukların yeterli miktarda kas gelişimi oluşmamış gençlerin gelişimi hızlandırıcı eğitim, spor, kültür ve fizik hareketlerini doktor kontrolünde antrenör, monitör antrenör ve yardımcıları ile uygular.

c) Salonumuzda gelen bay ve bayanların arasında düzgün fiziği ve yeterli adaleye sahip olanları belirler, aletlerle çalıştırır, kampa alır tüm ihtiyaçlarını ve beslenmelerini (soda, su, portakal suyu, pilav, tavuk, yumurta, protein tozu vb.) sağlar. Vücut geliştirme, fitness body, fitness, bilek güreşi ve aerobik yarışmalarına hazırlar.

d) Kilo verdirme ve ideal kiloya ulaşma amaçlı bay, bayan ve karma gruplar oluşturup aerobik kursları, bisiklet aerobiği (speed bikes) ve aletli jimnastik kursları, yoga kursları verir.Gün seans ve saatlerde uygulamalı olarak çalıştırır.

e) Farklı spor branşlarından olan sporcuları ve spor kulübü derneklerinin sporcularını (futbol, basketbol, hentbol, vs.) antrenörlerini, hakemlerini vb. kondisyon amaçlı spor yapmalarını sağlayan, gerekli alet ve malzemelerini kullandırır ve temin eder.

f) Spor akademilerine, üniversitelere, okullara, özel sektör iş yerlerine, güvenlik personeli olarak girme amaçlı spor taleplerini değerlendirir. Kurslar açar, dakikalı koşular yaptırır, atlama, zıplama, engel geçme, top fırlatma, barfiks çekme, yerde mekik çekme vs. gibi konularda uygulamalı çalışmalar yaptırır ve alet kullandırır.

g) Gerek spor merkezimizde gerek Gebze ve Çevresinde halkın bilgilendirilmesi amacıyla bilgi aktarma komisyonları kurup derneğimizin yağ, kas, kemik, ideal kilo miktarı, 1 dk harcanan kalori vs gibi şeyleri ölçen body fat cihazını kullanır. Aracımız ile çeşitli bölgelerde halkın ölçümlerini ücretsiz yapıp, vücut yapıları bozuk yağ miktarları fazla kişileri bilgilendirip spor yapmalarını sağlamak, obezite hastalığının yaygınlaşmasını engellemek. Türk insanının daha sıhhatli ,daha çevik, daha sportmen vücutlara sahip olması için çalışmalara yönlendirmek, aralarından yararlı, önemli şahsiyetleri derneğimize üye yapmak.

h) Spor Salonumuzda gerek yurt içi gerek yurt dışında sporcuların, antrenörlerin, doktorların ve gönüllü çalışan personel ve üyelerimizin dinlenmesi ve eğlenmesi amacıyla konferans, kamp, para piyangosu, eşya piyangosu, (vitamin, mineral,protein, amino asit, eşofman, ayakkabı, tatil vs.) gibi piyangolar tertipler ve yaptırır.

ı) Spor Salonumuza üye olsun veya olmasın spor faaliyetlerinde bulunmak isteyen 18 yaş altı ve üstü tüm sporcuların antreman esnasında doktorumuzun da yazılı olarak belirttiği zorunlu bulunması gereken sağlık gereçlerinin ve ağır bir spor yapmaları nedeniyle emilim miktarının artması, sporcunun sağlığının tehlikeye atmadan, sakatlanmalarını da önlemek, adelenin daha iyi gelişmesini sağlamak için (su, portakal suyu, soda, muzlu süt, amino asit, proteinli süt, yağ yakıcı, mineral, vitamin tozları vb.) spor gıdası ürünlerini bulundurup yarışmacı sporcularıma ve antrenörlerimize solaryum bedeli yarışma yağı, yolluk, konaklama ve beslenme giderleri temin edilip karşılanması, ücretsiz olarak kullandırılması.

C) Faaliyet Alanı:

a) Antrenör, lisanslı sporcular, yarışmacı sporcular, lisanssız ferdi sporcular ve hakemler yetiştirir kazandırır.

b) Kurslar düzenler, yaz ve kış okulları açar, yarışmalar düzenler, sevk ve idare eder, ettirir. Bunlara bağlı olarak araç ve gereçleri temin eder satın alır ihtiyaçları karşılar.

c) Türk gençlerine sıhhatli ve güçlü bir bedene sahip olmanın yollarını gösterir.

d) Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü teşkilat ve görevleri hakkında kanun ve gençlik ve spor kulüpleri çerçevesinde uluslararası vücut geliştirme, fitness, body fitness, bilek güreşi, ödüllü ve ödülsüz yarışmalar tertipler. Yerli yabancı sporcuların vize işlemlerini yapar, yaptırır, getirir, götürür, ödüllerini alır, ödüllerini verir, yiyecek, giyecek, konaklama vs. giderleri sağlar ve karşılar gerekirse sponsor bulur.

e) Türkiye genelinde il ve ilçelerinde kurallarını ve şartlarını kendi belirlediği para ödüllü özel bağımsız yarışmalar, şovlar ve festivaller düzenler.

f) Profesyonel veya amatör sporcularına özle müsabakalarda, şovlarda ve festivallerde reklam alır, sponsor bulur. Gerektiğinde Derneğimiz reklam alır. Derneğimiz sponsorluk yapar. Derneğimiz sporcusuna sponsor olur. Derneğimiz için üyelerine, üye olacaklara, kurslara katılacaklara, sadece spor yapmak amacıyla gelenlere duyuru yapmak amacıyla gazete ilanı, bez afiş, el ilanı, vs. bastırır, dağıtır asar, bunun için yapılan masrafları karşılar.

g) Derneğimizin üyesi olsun veya olmasın gençlerimiz 18 yaş altı çocuklarımız orta yaş ve üstü bay ve bayanlarımız yerli ve yabancılar derneğimize başvurmaları halinde.

*Yaptırmakta sporlar hakkında

*İnsan vücudunun kas grupları nelerdir, çalışma şekilleri

*Kasların çalışmasından doğan iyi ve kötü durumlar

*Kasların çalışmasıyla oluşan vücut emilim miktarının artması daha çok ihtiyaç duyulan şeyler, beslenme bilgileri

*Vücudun niçin kaslarının gevşediği, gevşememesi için nelerin sağlıklı biçimde yapılması, kondisyonunun nasıl artacağı

*İhtiyarlarda egzersizlerin nasıl olacağı ve sıklığı bilgileri

*Kilo almanın sebepleri, alınmaması için gerekli önlemlerin öğretilmesi

*Protein,mineral,vitamin, amino asit, doğal karbonhidrat, yapay karbonhidrat vs gibi şeylerin neler olduğu spor yapanların nasıl alması beslenmesi gerektiği

*Sporcu sakatlanmalarında sakatlanma derecesi,tedavi şekli ve tedavi sonrası spor bilgilerinin verilmesi

*Bel fıtığı, boyun fıtığı, ameliyat ve kaza sonrası çalışma biçimleri

*Antrenörlerle, doktor kontrolünde ve nezaretinde yapılacak egzersizler

*Cihaz ile hücre içi yağ miktarının ölçülmesi, hücre dışı yağ miktarının ölçülmesi kişinin harcadığı kalori miktarının ölçülmesi, kas ve kemik ağırlığının kg. olarak miktarı vücuttaki su dışkı miktarının lt. olarak ölçülmesi.

      Halkı yukarıdaki konularda bilinçlendirip, spor yapmaya teşvik edilmesi kötü alışkanlıklardan, kötü beslenmeden uzak tutmak ve bilinçli spor yapmalarını sağlamak amacıyla bilgilendirilir.

h) Yukarıda yazılan bütün amaçları ve faaliyetleri gerçekleştirebilmek için makineler alınır, makineler kullanılır, tamiratını yaptırır, tamiri mümkün değil ise satar veya hurdaya çıkarır imha eder. Üyelerimiz tarafından derneğimizde kullanılması amacıyla makine, alet, cihaz vs. gibi malzemeleri alır. Derneğimiz bu malzemeleri kullanır, bakım yapar, bozulanların yerine, yenisini satın alıp üyelerimiz istediğinde iade eder. Bununla ilgili kararı yönetim kurulu verir.

ı) Dernek binamızın içinde bulunan tüm malzemeler, ulus ve uluslararası sportif faaliyetlerde bulunduğumuz ülke, il, ilçelerde kiraladığımız yerler, malzemeler, vasıtalarımız, araçlarımız ve sporcularımız sigorta ettirilir.

      Spor Kulübümüze herkesin boş zamanlarını değerlendirmek için ve sağlıklı yaşam tarzı haline getirmek için gelmeleri dileğiyle SAYGILAR…

Vücut
Geliştirme
Kondisyon
Bölgesel
Zayıflama
Step
Airobik
Kilo Alma
Kilo Verme
 
 
Fitness